فرمانده سپاه: به یمنی‌ها گفتیم دو نفتکش سعودی را بزنند و زدند

سپاه شعبانیرادیو فردا – یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران اعلام کرد که جمهوری اسلامی از شورشیان یمن خواسته که به دو نفتکش عربستان سعودی حمله کنند و آنان این اقدام را انجام داده‌اند. براساس گزارش روز سه‌شنبه وب‌سایت اعتماد آنلاین، ناصر شعبانی، رئیس مرکز پژوهش‌های دفاعی امنیتی دانشگاه جامع امام حسین، در یک سخنرانی در شاندیز مشهد گفتکه گروه‌هایی چون حزب الله لبنان و انصار الله یمن «عقبه» جمهوری اسلامی در منطقه هستند.

وی اضافه کرد: «به یمنی‌ها گفتیم دو نفتکش سعودی‌ها را بزنید و زدند… دشمن به قدری آسیب‌پذیری دارد که می‌توانیم آن‌ها را آن طرف مرز درگیر کنیم، البته ما اصرار نداریم که با عربستان در آن سوی مرز درگیر شویم».

خبرگزاری فارس روز دوشنبه این بخش از سخنان آقای شعبانی را نیز منتشر کرده بود اما ساعاتی بعد این قسمت را از خروجی خود برداشت. بعد از ظهر سه‌شنبه اعتماد آن‌لاین نیز این خبر را از خروجی خود برداشت.

در همین حال، یک روز پس از انتشار اصل خبر توسط خبرگزاری فارس، این خبرگزاری یک متن توضیحی درباره آن منتشر کرد و درباره بخش مربوط به یمن سخنان آقای شعبانی نوشت: «عبارت مخدوش منتشرشده ناشی از کم‌دقتی خبرنگار و منتشرکننده خبر بوده‌است.»

این خبرگزاری افزوده است: «سردبیر خبرگزاری بلافاصله با توجه به مخدوش بودن این عبارت، ظرف مدت بسیار کوتاهی اقدام به اصلاح متن نموده‌است و بر این اساس، به نظر می‌رسد تصویر مذکور نیز با شیطنت، از آرشیو کَش موتورهای جست‌وجو برداشته‌شده باشد.»