جمهوری اسلامی، شرمِ تاریخ ایران است

دلارندامتگاه یا شکنجه گاه

آنچه در هفته اخیر در اخبار درباره ی تجارب کوتاه نادر فتوره چی از زندان فشافویه خواندیم و شنیدیم، بازهم قبل از رهایی از دوران سیاه جمهوری اسلامی ایران، سیاهه ای شرم آگین بر خاطرات و تجربه های ایرانیان از شرایط کشور شان افزود. نمی توان گفت تا کجا عمق جنایات و بی کفایتی و فساد این رژیم شناخته شده است و یا خواهد شد. اما می توان گفت تا هم اکنون نیز برای ملت ایران زشتی دیده ها وشنیده ها و خوانده ها از آنچه در کشور می گذرد بسیار سنگین و بیش از حد تصور است.

آنچه که توسط نادر فتورچی از زندان فشافویه نقل شده است و آنچه که از زندان های ایران قبلا نیز خوانده ایم انسان را به این فکر می اندازد که این رژیم تا کجا از ترساندن و آزار مردم می خواهد استفاده کند تا آنها را ساکت نگاه دارد. این رژیم جوان های سالم و رشید مردم را که بخاطر دردها و مشکلات همنوع و هموطن خود به اعتراض های مشروع سیاسی می پردازند به زندان هایی چون فشافویه می برد و معتاد و افسرده می سازد تا به قدرت خود بیافزاید. در کمال گستاخی و بی شرمی نام این زندان ها را نیز ندامتگاه می گذارد. ندامتگاهی که زندانیان باید خرج خود را از بیرون زندان تهیه کنند، وسایل را خودشان بخرند و در شرایطی روزگار را سر کنند که حتی حیوانات را امروزه نگاه نمی دارند. در اروپا برای شرایط نگهداری از خوک ها و گاوها ما شاهد اعتراضات و افشاگری های مستمر هستیم و در کشور اسلام ناب محمدی با انسان ها بدتر از سگ ها و گربه ها برخورد می شود.

جت شکاری عروسکی

در جهانی که ماهانه با تولیدات پیچیده و مدرن نظامی روبرو می شویم و کشورهای تولید کننده ی تسلیحات نظامی می خواهند گوی سبقت را از هم بربایند و هزینه های بسیار سنگین خود را به روز می کنند، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در یک نمایش مسخره و سبک جت شکاریی را از زیر پرده بیرون می کشد و به پرواز می آورد تا از استقلال تولیدات تسلیحاتی خود بگوید. فردای این واقعه تمام روزنامه ها و خبرگزاری های جهان یکصدا می گویندکه این جت کپی مدلی است که بیش از ۴۰ سال پیش در خدمت نیروی هوایی امریکا بوده است. آدمی به یاد کوکا کولاها و ساندویچ های آمریکایی می افتد که سال هاست در ایران بدون جواز و نظارت شرکت های مادر این محصولات تولید می شوند و نام شان با پس و پیش کردن یک حرف تغییر کرده است. جدا جمهوری اسلامی و این طرفداران متوهم و غرب ستیزش درباره دنیا و جایگاه ایران و ایرانی در این دنیا چه فکر می کنند. چرا جمهوری اسلامی از سوخوهای برادر پوتین نمونه نمی سازد و مستقل نمی شود؟ زیرا برادر پوتین ناظر بر دیوانگی های ملایان و سپاهیان است و نمی گذارد با اعتبار کشورش بازی کنند. اما آمریکایی ها از زمان اشغال وحشیانه سفارت شان تا به امروز باید دشمن باشند و فحش بخورند و تهدید بشوند و زیر میزی با ملایان معامله کنند؛ همانطور که باراک اوباما و جان کری کردند.

نمایش عروسکی این جت چه پیامی داشت؟ که ایران مستقل است و نیروی تولید تسلیحاتش مهیب است! که ایران فقط در کشورهای منطقه آشوب و بدبختی از راه مزدوران نظامی اش نمی آفریند. که ایران فقط قایق های تهاجمی در آبهای خلیج را ندارد. که ایران تنها به موشک هایش متکی نیست و می تواند با آمریکا در آسمان خود نیز بجنگد. که می تواند با این «جت اش» در آسمان های ایران و خلیج فارس و عمان مانور بدهد و آمریکایی ها را بترساند. اما خود سپاه نیز می داند اگر چند صد از این جت های عروسکی را در برابر ناوهای امریکایی قرار دهد ساعاتی بیشتر توان مقابله در یک نبرد نظامی را نخواهد داشت و تنها خلبانان كشور و آن سرزمین را به کشتن می دهد.

صدور دلار جعلی به افغانستان

 روزنامه العربیهمطلبی منتشر کرده است به نقل از مقامات امنیتی هرات که دولت ایران دلارهای جعلی را وارد افغانستان میکند. قاچاق از راه های قدیمی تجارت ایران با افغانستان بوده است و روزانه مقادیر زیادی جنس و مواد از آن کشور به ایران وارد می شود و مبادلات پنهانی بین قاچاقچیان دو کشور سود زا است. اینک که ایران پس از رسیدن قیمت دلار به مرز ده هزار تومان با مشکلات اقتصادی شروع تحریم های آمریکا روبرو شده است، دولتمردان و حاکمان ایران از هر راهی برای مقابله با این بحران مالی استفاده می کنند. کشوری رهبر آیت الله العظمی اش از «اقتصاد مقاومتی» حرف می زند آنوقت زیر گوش امام جمعه و نماینده ی «عادل» اش دلارهای قلابی را راهی کشور فقیر مسلمان و پر درد افغانستان می نماید. این رهبر بزرگ، پس نزدیک به ۴۰ سال  که کشورمان به آیین الهی و زیر الطاف امام غایب مجهز و مسلح شده است می نالد از فساد که همچون هیولایی است می گوید که «ما با این اسلام و دین و ائمه و قدرت و نفت و انقلاب و شهدا و امام و روهانیون و مشی علی ابن ابیطالب و … در برابر فساد وا مانده ایم. دریغ از یک ارزن غیرت و حیا!

اگر دقیق به اینگونه حرکات جمهوری اسلامی که سال هاست ادامه دارد و افشا می شود و مقام های مسئول ایرانی انکار میکنند، بنگریم؛ آنوقت می بینیم کمتر حکومتی تا این حد صابون هر رسوایی را به تن خود می مالد و باز آخوندهایش را می فرستد در نماز جمعه ها از پاکی و درستی بگویند و از دستاوردهای انقلاب دفاع کنند. اکنون که بازار افشا و پرده برداری از فساد رواج یافته است، اگر لیستی از فسادهای اقتصادی دوران جمهوری اسلامی را ردیف سازیم بی شک از چند صد مورد می گذرد و امروز که رهبر معظم اقرار نموده است نمی توانند مدام چون سرکنسولگری ایران در هرات باز همه چیز را انکار کنند.

تحلیل/ نقطه