روسیه اسراییل را به اقدام متقابل تهدید کرد

۱ف ۱۶وزیر دفاع روسیه در تماس تلفنی با همتای اسراییلی خود خشم خود را از عملیات هوایی اسراییل که به سقوط هواپیمای روسی و کشته شدن ۱۵ خدمه ی آن منجر شد ابراز داشت. به گفته مقام وزارت دفاع روسیه، روسیه در این تماس حق اقدام متقابل را برای خود کاملا موجود می بیند.

وزیر دفاع روسیه خاطر نشان کرده است که این فاجعه مستقیما متوجه ارتش اسراییل است هر چند که آنها بطور مستقیم به هواپیمای روسی حمله نکرده اند و این هواپیما با آتش پدافند سوریه سرنگون شده است. به گفته ی روسیه جنگنده های اسراییلی پشت این هواپیمای بزرگ روسی استتار نموده اند و این هواپیما مورد حمله ی پدافند سوریه قرار گرفته است. وزیر روسیه می گوید جنگنده ۱ف ۱۶ براحتی می تواند پشت هواپیمای روسی پنهان شود.

به گفته وزارت دفاع روسیه هواپیمای روسی پس از آنکه جنگنده های اسراییلی بر فراز آبهای مدیترانه ظاهر شدند از صفحه ی رادار محو شد. دوشنبه شب نیروی هوایی اسراییل مواضع طرفداران بشار اسد را مورد حمله قرار داد. این مقام روسی اسراییل را مقصر می داند زیرا اسراییل تنها دقیقه ای قبل از شروع عملیات به آنها خبر داده است و هواپیمای روسی نمی توانسته از منطقه بقدر کافی دور شود. قبلا خبرگزاری سی ان ان خبر داده بود که نیروی ضد هوایی سوریه به اشتباه هواپیمای روسی را نشان گرفته است. عملیات جستجو برای یافتن لاشه و باقیمانده ی این هواپیما ادامه دارد.

نقطه