دانمارک: اگر تروریست ها با دانمارک ارتباط داشته باشند باید عواقب آن را ببینند

ahvazوزیر خارجه دانمارک پس از اینکه حملات تروریستی در اهواز علیه مردم عادی و سربازان روی داد، درباره این اتفاق اظهار نظر کرد. این شلیک ها که بسوی هر کسی بدون ملاحظه روی داد بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ادامه داشتند و به کشته و مجروح شدن ده ها نفر و از جمله افراد شخصی منجر شد. 

ایران گفته است که این مهاجمین ارتباط با دانمارک دارند. آندرس ساموئلسِن وزیر خارجه دانمارک خاطر نشان ساخت که اگر این ادعا واقیعت داشته باشد بی شک دارای عواقب خواهد بود. وی اما مشخص ننمود که این عواقب چه می توانند باشند. وی همچنین هر گونه حرکت تروریستی را به هر شکل و هر جا محکوم نمود.  ساموئلسن خاطر نشان ساخت که اینگونه تروریست ها باید در لیست سیاه قرار گیرند حتی اگر در منطقه ی اروپا مرتکب خطایی نشده باشند.

از زمان بروز این حادثه تروریستی، داعش، گروه الاحواز مسئولیت این حمله را بعهده گرفته اند. بعد مشخص شد اطلاعات داده شده توسط داعش در بیانیه این سازمان اشتباه بوده است و مطابق با واقعیات زمان و مکان حادثه نمی باشد. گروه الاحواز نیز ارتکاب به این همله ی تروریستی را انکار نمود. روزنامه کیهان جمهوری اسلامی عربستان را نشانه گرفت و مقصر دانست. حسن روحانی سربازهای مزدور ارتش صدام را عاملین این حمله معرفی کرد که اکنون رهبری تازه یافته اند.

منبع خبر رویترز/نقطه