ناو جنگی آمریکا در خلیج فارس غرق شد!

ناوبدنبال عملیات سریع و ضربتی نیروهای سپاه پاسداران در خلیج فارس ناو جنگی آمریکا دچار حریق سنگین شد. نیروی دریایی آمریکا که زیر حملات شدید قایق‌های سریع‌ سپاه پاسداران قرار داشتند به نجات خدمه و پرسنل این ناو عظیم پرداختند. ناو «جان سی استینس» که بوسیله هشت ناوچه جنگی نیروی دریایی آمریکا اسکورت می‌شد اکنون در قعر آبهای خلیج فارس قرار دارد.

دستکم بیش از نیمی از ملوانان و خدمه‌ی این ناو کشته و یا غرق شده‌اند. عملیات قایق‌های جنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بسیار متحورانه و دور از انتظار همه‌ی کارشناسان نظامی دنیا بود. اکنون در پنتاگون شرایط کاملا اضطراری اعلام شده است و آمریکا ناو جنگی دیگری را قرار است راهی خلیج فارس بگرداند. سکوت سنگین در کشورهای منطقه پس از این واقعه در قبال خبر نابودی ناو آمریکا از سوی همه‌ی سران منطقه دیده می‌شود. نیروهای سپاه و هم‌پیمانان نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه برای حملات انتحاری و وسیع علیه نیروهای نظامی آمریکا در منطقه تدارک می‌بینند و …

فرض کنیم، چنین خبری را خواندیم. معنی‌اش این است که بالاترین دستاورد نظامی جمهوری اسلامی در طول تاریخ‌اش و در برابر ابرقدرت نظامی جهان، آمریکا، حاصل شده است. بی شک «مهاجرانی و نگهدار» و اصلاح‌طلبان غرب نشین نیز شیرینی و تبریک را بین هم پخش خواهند نمود. فریاد الله اکبر در عراق و سوریه از سوی نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی گلوها را خواهد خراشید. چند صد نفری هم در ایران با خودزنی و هیجان کارشان به بیمارستان می‌کشد. چند ده تا نماینده مجلس هم لباس‌های سپاه را که امروز به تن کرده‌اند بر سر گذاشته و دوان و گریان به سوی بیت رهبری می روند. حمید رسایی از شوق عمامه‌اش را به هوا پرت میكند و عمامه روی لوستر مجلس می‌ماند و عکس یادگاری می‌گیرند. قاسم سلیمانی را با هیبت مالک اشتر سوار شتری می‌کنند و با ده‌ها هزار نفر پیاده در خیابان ‌ها می‌گردانند، صادق زیبا‌کلام کلاه‌خودی بر سر گذاشته و ژ-سه بدست در مقابل در ورودی دانشگاه تهران بیاستد و …. حملات موشکی حزب‌الله به اسراییل نیز به کشته شدن چند هزار اسراییلی اما ده‌ها‌ هزار فلسطینی و لبنانی و سوری منجر خواهد شد.

بعدش چی؟ 

این پرسش را اگر ملت ما از خودش و از امام‌اش و فرمانده معظم سپاه در سالهای جنگ با عراق می‌کرد، امروز کشور ما اینجا نبود.

بعدش چه خواهد شد! در کمتر از یک یا دو روز یک پادگان و مرکز نظامی سپاه در خاک ایران وجود نخواهد داشت. موشک‌های دوربرد و میانبرد آمریکا یک پایگاه استراتژیک و نظامی در ایران را سالم نخواهند گذارد. حملات سایبری آمریکا تمام ارتباطات ایران و حتی خطوط تماس‌های تلفن همراه را مختل خواهد کرد. پل‌ها، سدها، پادگان‌ها و تمامی مراکز ساخت انرژی هسته‌ای در ایران کاملا نابود خواهند شد. تمامی نیروگاه‌های برق‌رسانی در معرض حملات آتش ارتش آمریکا خواهند بود. آشیانه‌های جنگنده‌های ایران نابود خواهند شد. در طول سه تا چهار روز کشور دچار یک بحران بی سابقه می‌شود.  نه روسیه و نه چین لب از لب نخواهند گشود. این چنین شرایطی دقیقا همان چیزی است که امام بزرگ انقلابیون را که گفته بود: «اگر این جنگ تا بیست سال هم طول بکشد ما می‌ایستیم»، در هشتمین سال به نوشیدن جام زهر وادار نمود. تازه آنزمان ملت انقلابی بودند.  باری، مردم ایران به سرعت به دو گروه مخالف و موافق عملیات سپاه علیه آمریکا تقسیم می‌شوند. کمتر از ۲۰ درصد مردم در پشت سیاست‌های جمهوری اسلامی خواهند ایستاد. مخالفان در خیابان‌ها به مصاف رژیم خواهند رفت. عربستان از سیستان و افغانستان از خراسان و ترکیه از کردستان نیروهای خود را برای گرفتن تکه‌ای از ایران روانه خواهند ساخت.

این پایان آن عملیات احمقانه‌ای است که سال‌هاست سپاه پاسداران لاف آنرا می زند. پایان جنون حزب‌الله به موشک‌باران اسراییل است، پایانی بر قایق‌سواری‌های سپاه در خلیج است.

اما این چنین جنونی و خودکشیی از علی خامنه‌ای بعید است. خوشبختانه بعید است.
و مردم ایران نیز باید بکوشند از اینگونه آتش‌بازی‌های دیوانگانی چون قاسم سلیمانی جلوگیری کنند.

 

تحلیل/نقطه

۹ آپریل ۲۰۱۹